| JustM3JustABoy a întrebat:

Care sunt cele mai bine platite meserii din Romania unde se cere doar BAC-ul? De ex. eu am luat bacul si vreau sa muncesc sa imi platesc facultatea si celelalte necesitati. Nu stiu daca are vreo importanta dar vin de la un liceu teoretic profil filologie-limba engleza intensiv. Mersi anticipat! Va rog sa nu raspundeti aiurea...

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Nu prea ai ce meserie sa faci doar cu o diploma de bac de filo. Eventual te-ai putea angaja ca secretara, dar la o firma mica si pe un salariu la fel - daca esti baiat, nici atat happy. Ti-as recomanda sa faci un curs de calificare mai intai si apoi poate ai avea ceva mai multe sanse. Foarte bun este domeniul resurselor umane, inspector de resurse umane, de exemplu, este un curs pe care-l poti face si cu studii medii si-ti gasesti si de lucru platit binisor. Poti face tot asa, un curs de secretariat-birotica, sau de operator calculator. Altfel, daca esti student, poti incerca sa gasesti de lucru student fiind pe vreun domeniu care ti-ar placea, sunt multi care angajeaza studenti, preferand sa-i formeze ei, chiar daca la prima vedere nu are legatura cu domeniul studiat in facultate.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil chelner ca primesti bacsisuri mari