| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Am și eu o nelămurire in vederea admiterii la școlile postliceale din cadrul M.A.I și anume daca în prealabil am mai urmat un an de postliceală sanitară pe loc bugetat și am fost exmatriculat pe motiv de absente, am avut niste probleme și m-am văzut nevoit să renunț, oare as mai putea fi eligibil și pentru o școală sanitară in M.A.I și dacă da trebuie sa platesc pentru perioada anterior bugetată? Mulțumesc anticipat!

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

MAI nu are o scoala postliceala sanitara, are doar scoli postliceale de agenti de politie, jandarmi si politie de frontiera.
Si poti urma una dintre aceste scoli pe loc bugetat, daca indeplinesti conditiile prevazute si reusesti la admitere.

| Nexusss183 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Știu, eu mă refeream că înainte am fost înscris la o școală postliceală, dar nu în cadrul M.A.I.

| gabriel2004o a răspuns (pentru Nexusss183):

Pai...nu cred
Pe pdf-ul de admitere nu zice nimic altceva in afara de perioada claselor 5-12.
Zic sa incerci

| Nexusss183 a răspuns (pentru gabriel2004o):

Și nici faptul că la cealalta postliceală am mai beneficiat de buget, nici asta să nu fie vreo problema, nu?

| mi25 a răspuns (pentru Nexusss183):

Nu are a face una cu alta. Sunt ministere diferite.

| Nexusss183 a răspuns (pentru mi25):

Și mai am o nelămurire, in regulament scrie sa nu fi fost exmatriculat disciplinar dintr-o unitate de învățământ, oare se aplica și la cele de după liceu sau strict la liceu?

| gabriel2004o a răspuns (pentru Nexusss183):

Aici nu știu, e posibil sa dai taxa :/

| mi25 a răspuns (pentru Nexusss183):

Trebuie sa te interesezi la "sursa".