| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, am terminat clasa a 11-a protesionala si as vrea sa fac seralul de după-masă, si in timpul seralului vreau sa muncesc, dar nu stiu unde, aveti voi ceva idei? mentionez ca am terminat profesionala pe profil de mecanic auto dar nu imi place deloc aceasta meserie.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

La seral te poti inscrie, daca lucrezi undeva.
Poti merge la un atelier auto pe timpul scolarizarii, fiindca deja ai calificare si putina experienta, deci poti castiga binisor.
Cand termini liceul si ai dat bacul, te poti inscrie la facultate, sa devii inginer, si mai bine platit.