| Doodleskull a întrebat:

Anul asta am terminat clasa a 12-a si vreau sa urmez o facultate, pana acum am vrut sa dau la ofiteri dar trebuie sa mai am si un alt loc, m-am gandit sa dau la politehnica.
Sunt intr-o problema deoarece admiterea la poli e luna asta si la ofiteri incep luna viitoare.
Problema e ca am doar o diploma de bac laughing)))))
Pot sa ma duc cu o copie legalizata in ambele parti?
Politehnica e ca plan b, daca iau la ofiteri ma duc acolo.
Pls help!
Pot sa merg si cu una legalizata sau adeverinta doar?

3 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Duci o copie legalizata la Planul B si originala la politie, pentru ca daca intri la politie, o sa duci oricum si n-are rost sa mai bati un drum laughing. Adica eu asa am facut.

| Raducons a răspuns:

Este diferenta foarte mare intre cele doua, daca intri la poli o sa fie foarte greu.

| Nonameagain a răspuns:

Fac multi ca tine, ca depun dosare in 2-3 locuri. Cel mai bine este sa suni la seretariatele lor si sa intrebi care din ele accepta copia. Nu cred ca la armata.