| Petrutttt a întrebat:

as avea si eu o mica nelămurire, as vrea in viitorul apropiat sa dau la Câmpina pentru ca mai departe sa dau la mascați, fac kickbox de un an dar ma gândesc ca pana o sa ajung in punctul de a da la Mascații IPJ pot sa învăț mult mai multe in sportul meu. Nelămuririle mele ar fi următoarele.
1. As putea sa intru la mascați din Câmpina?
2. In caz ca am un tatuaj făcut pe coaste mai am vreo sansa in a intra?
3. Ce fel de cicatrici nu sunt acceptate adică, am o zgarietura ii pot spune sub sprânceană ca m-am lovit când eram mic ca toti copii sau se referă la operații care se văd accentuat?

Sper sa puteți sa ma lămuriti chiar imi doresc sa ajung fac parte din acest cadru si as vrea sa stiu anumite lucururi mulțumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| GabrielStn a răspuns:

1. Mai degraba mergi la scoala de subofiteri de jandarmi, decat Campina. daca iti doresti sa mergi la mascati.
2. Atata timp cat tatuajul nu e vizibil in echipamentul de vara ( tricou ), poti avea tatuaje cate vrei. Important e sa nu ai pe gat, brate.
3. Mai multe iti poate spune un medic de la IPJ.e in masura.

| Petrutttt explică (pentru GabrielStn):

Si pentru scoala de Subofițeri jandarmi sunt similare cerințele cu cele de la Câmpina? Cineva mi-a zis ca trebuie sa fii prima data câțiva ani polițist ca sa treci la mascat, e adevarat?

| GabrielStn a răspuns (pentru Petrutttt):

Cerintele sunt la fel pentru orice scoala de agenti, repectiv de subofiteri de politie/jandarmi/pompieri.
Da..trebuie sa treaca ceva ani, de obicei, cam sunt alesi cei care merg la aceasta structura.