| Bratu_Ionut_1999 a întrebat:

..care este media de intrare la liceul teoretic? Adica de la ce medie se intra si la ce profiluri...Cu aproximatie big grin

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Depinde si de localitate, si de liceu. Poti vedea aici mediile cu care s-a intrat anul trecut, completezi campurile dupa cum te intereseaza si-ti afiseaza. http://www.admitereliceu.ro/institutii/county_id/10/discipline_id/21

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

La liceu intra toata lumea, indiferent de medie. La un liceu teoretic bun, nu poti intra cu o medie sub 9, iar la un liceu foarte bun, poti avea surprise neplacute chiar cu medie de 9, 50.

| Sadic a răspuns:

Depinde de liceu. Sunt licee teoretice la care poţi să intri cu 7, dar şi la care ultima medie a fost 9 sau chiar mai multwinking