| alin9923 a întrebat:

Care sunt cele mai bune meserii pe viitor si platite

Răspuns Câştigător
| RazvanBordeanu a răspuns:

Intotdeauna cele mai bune meserii vor fi cele care vizeaza ultimele progrese tehnologice. In trend vor fi lucrurile de robotica, cibernetica, tot ce tine de programarea robotilor, plus cine stie ce va mai aparea.
Atentie, nu trebuie pierdut din vedere nici lucrurile practice: mereu va necesita personal pentru administrarea, intretinerea si repararea lucrurilor de care este permanenta nevoie: autoturisme, casa si gradina, PC etc. Asadar, un meserias serios, va castiga tot timpul bine!

2 răspunsuri:
| Victoria18 a răspuns:

Asistenta, inginer, procuror, judecator, avocat doctor, stewardesa, arhitect, jurnalist, pilot, programator etc etc

| Sebastian1337 a răspuns:

Salut,eu pot sa iti spun ca o meserie buna platita este cea de salvamar.Eu sunt salvamar in Eforie Sud si salarul meu este de 2800 de lei pe luna, DAR este o meserie de 4 luni doar vara in care trebuie sa stii inota+sa urmezi niste cursuri.Salarul meu cu prime si cu bonuri este aproximativ de 3000 de lei pe luna. Cele mai bune sunt acelea din cadrul armatei gen : politist,jandarm,militar,procuror, pompier, pompier militar, brigada anti-terorista sau SRI, salarul acestor meserie se ridica cu aproximativ 1000 de lei peste al meu.Succes!