| anonim_4396 a întrebat:

ce credeti ca ar fi mai bine Inginerie mecanica UPB sau Inginerie aerospatiala UPB, stiu ca o sa spuneti ca nu e bine ca am pus intrebarea asta insa as vrea sa stiu daca cineva este la vreuna din facultati si daca dupa ce termin una din facultati la care dintre ele in Romania /afara m-as angaja mai usor? FUNDA celui mai serios raspuns

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca esti bun, mergi la aero.

| AliGab a răspuns:

Cred ca ingineria aerospatiala ar fi mai bine platita in urma terminarii facultatii si te poti angaja si ca inginer in mentenanta avioanelor, atat in Ro cat si in afara insa nu stiu cat de usor, si mai trebuie avut in vedere ca acest job implica o responsabilitate foarte mare de ordinul vietiilor omenesti. mai ai nevoie pe langa aceasta calificare de un cazier "curat" atat tu cat si membrii familiei si prietenii tai (adica trebuie avut grija in ce cercuri umbli), dar si engleza la un nivel avansat. Succes

| Unitedcompany95 a răspuns:

Doar ca o parere, pot sa zic ca ambele sunt cautate, doar ca absolventii de inginerie mecanica sunt foarte multi, spre deosebire de inginerie aerospatiala, unde sunt mai putini absolventi si piata este in crestere