| Geo27Rus a întrebat:

Dacă doresc sa dau admitere la poliție(Subofițeri) și la vizitele medicale de la înscriere totul e ok care ar fi șansele ca la contravizitele medicale dinaintea examenului sa fie ceva probelme și sa fiu declarat inapt? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar trebui sa fie probleme. Daca ai trecut oftalmologicul, acolo mai poate baga de vina daca ai peste 03 dioptria. In general se pica din prima la vizita medicala daca sunt motive sa nu te treaca. Medicii te trec direct apt/inapt. Nu se incurca nimeni pentru nimeni. La armata e mai strict asa ca la politie simpla ar trebui sa nu va verifice chiar la sange.
Este important sa spui medicului din prima daca ai ceva probleme de sanatate, oricum le descopera. Daca vede ca nu esti sincer numai se mai enerveaza si te pica mai iute.

| Geo27Rus explică (pentru anonim_4396):

Ok, mulțumesc frumos!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca stai cuminte, inchis in casa si eviti sa iesi in aglomeratie toata perioada asta, pana la examen, poate nu te infectezi cu corona virus si ai sanse.