| JockerStoica a întrebat:

Daca esti barbat si ai cercei in ambele urechi pe viitor te poate afecta la locul de munca? Adica sa nu te angajeze nimeni pentru ca ai gauri in urechi?
Funda!

Răspuns Câştigător
| vale300 a răspuns:

Eu cred că te poţi angaja unde dorești, nimeni nu se va uita la găurile din urechi, ele nu au nici o importanţă. Sunt foarte mulţi bărbaţi care au găuri în urechi sau cercei și nu au nici o problemă cu asta.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, in Romania ai toate sansele sa nu fii angajat daca esti baiat si porti cercei.

| AlexDFY a răspuns:

E posibil, sunt unele locuri de munca care nu vor accepta, putine insa.

| awspam a răspuns:

Ce vrei sa te faci cocos de iti e frica sa nu ai semne?

| BeSmart17 a răspuns:

Pai cam da, daca te angajeji de ex ca avocat, inginer...la aceste meserii cunoscute dar depinde si de experienta ta

| user123654 a răspuns:

În România, da. Dacă ai piercinguri și/sau tatuaje și-ți doreșt acel tip de meserie unde părerea altora despre aspectul tău fizic are importanță (avocat, notar, profesor...), tu ți-ai putea da jos cerceii în timpul programului de lucru, dar ai trăi tot timpul cu ideea că nu poți fi tu complet, trebuie să ți se pună bariere, trebuie să suporți niște „reguli" și probabil ai trăi în stres din cauza asta.

| SandraPparalelipipedop a răspuns:

Desigur ca nu, domnule!
Depinde in ce domeniu va doriti.

| hattaramyrsky093 a răspuns:

Daca le scoti nu este nici o problema, tatal meu lucreaza la pompieri si are gaura in ureche de la cercei si n-are nimic. Nu te va afecta!

| Hexus96 a răspuns:

Depinde in ce domeniu vrei sa te angajezi, depinde de colectiv, supervizor, politica firmei si multe altele.