| Cumintzel a întrebat:

daca termin facultatea de teatru pot sa devin actor? Si daca pot sa devin actor dupa ce termin facultatea de teatru pot sa devin doar in Romania sau si in alta tara?

6 răspunsuri:
| vRemi a răspuns:

Poti deveni in orice alta tara.

| Albnegru10 a răspuns:

Da. Esti actor. Si p[oti deveni actor in orice tara. Depinde de limba pe care o cunosti si impresar.

| Albnegru10 a răspuns:

Devii actor, dar cu condiție sa fii distribuit in spectacole sau filme.

| GunsNRoses44 a răspuns:

Deci, devii actor asta inseamna ca o sa primesti oferte de la diferiti regizori {nu ne aparat in Romania} ca sa joci in filmele lor, asta depinde de tine cat de bun esti... Concluzia: Poti sa devii in orice tara vrei tu.

| Cumintzel explică (pentru GunsNRoses44):

Si de ex eu caut rolurile sau ma ranunta regizorii?

| GunsNRoses44 a răspuns (pentru Cumintzel):

Pentru inceput cauta tu rolurile, pana o sa devii cunoscut, atunci o sa primesti diferite oferte. Succes in viitoarea cariera!