| DevilZoneX3 a întrebat:

de cate ori ma pot transfera intr-un an? Vreau sa mă transfer dupa un semestru la un liceu economic,pot intra cu media de admitere,iar apoi vreau sa mă transfer la un liceu si mai bun,asta in vacanta de vara,tot eco,dar mai bunl... Ce părere aveti, sa fac asta?

Răspuns Câştigător
| Dianne18 a răspuns:

1.Ca sa te transferi, ai nevoie de un motiv serios;
2. Teoretic nu te poti transfera inainte sa inceapa semestrul...insa depinde de justificatia ta, si de cei care trebuie sa iti aprobe transferul; ca sa te retragi poti oricand...insa pana in clasa XI invatamantul e obligatoriu
3. Daca initial nu erai la liceu economic, cred va trebuii sa dai niste restante: la economie, etc...

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există ( precizată ) o "limită" pentru transferuri happy

Vezi alte detalii în răspunsul pe care ţi l-am dat anterior...

Toate cele bune.