| alexraducu26 a întrebat:

Trec clasa IX si sunt la mate-info, dar vreau sa il schimb si sa ma duc pe economic si sa ma transfer la alt liceu. Intrebarea mea este cum fac asta. Am inteles ca pot sa ma transfer dupa un semestru cu media de admitere, dar nu stiu sigur. Va rog help!

Răspuns Câştigător
| andreeahtml a răspuns:

Materiile care s-au făcut la profilul economic în clasa a 9-a și tu nu le-ai făcut la mate info

4 răspunsuri:
| andreeahtml a răspuns:

Da, te poți transfera in semestrul 2 cu media de admitere și după un an te poți transfera cu media generala a anului făcut la mate-info. În general liceele sunt pline de cereri de transfer și ar fi bine sa faci o cerere cu o săptămână până de încheie trimestrul, așa totul e asigurat că în semestrul 2 vei fii unde vrei.

| alexraducu26 explică (pentru andreeahtml):

Da, dar daca vreau sa schimb profilul, trebuie sa mai fac ceva in plus?

| andreeahtml a răspuns (pentru alexraducu26):

Da, trebuie sa dai diferențele de la modul daca este cazul

| alexraducu26 explică (pentru andreeahtml):

In ce consta aceaste diferente?

| andreeahtml a răspuns (pentru alexraducu26):

Materiile care s-au făcut la profilul economic în clasa a 9-a și tu nu le-ai făcut la mate info