| anonim_4396 a întrebat:

doresc sa stiu ce ar trebui sa urmez pentru meseria de mecanic de locomotiva.Va rog raspunsuri cat mai serioase!

Răspuns Câştigător
| alex942 a răspuns:

Ca sa devii mecanic de locomotiva trebuie sa urmezi un curs de mecanici de locomotiva un an de zile.Trebuie sa ai bacalaureatu dat conditia minima.Inscrierile se fac in toamna iar perioada de teorie tine 8 luni iar practica 4 luni.Nici un liceu din tara nu te poate forma ca mecanic de locomotiva deoarece aceasta meserie necesita multa atentie distributiva, foarte multa chiar, niste nervi de otel si sa ramai cu capul pe umeri in situatie de criza. Sper ca te am pus macar putin in tema.

2 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Presupun că mecanică...la un liceu tehnologic.

| Catalina1388 a răspuns:

Hmm... Eu ma gandeam la liceul CFR din Buc. Ai putea sa te interesezi si acolo ce si cum, insa cred ca Alex942 a dat un raspuns mai complet happy