| Polinco a întrebat:

Salut TPU!

După ce semnezi contractul de 5 ani în Legiunea Străina, ai dreptul să te retragi după 2-3 ani de exemplu din serviciul militar?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Doar daca te prefaci schiop sau slab in putere.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa te retragi din Legiune astarina cand ai tu chef, daca ai semnat un contract clar pe 5 ani, apai ai obligatia sa stai acolo 5 ani!
Poti iesi din contract doar daca esti mort.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți în limitele contractului semnat. Ce scrie în acel contract despre retragere (și dacă te poți retrage, înafară de caz de boală) afli când ți se pune contractul în față. Ai auzit de cineva care s-a retras înainte de terminarea contractului de 5 ani? Nu. Deci, nu poți.

| Polinco explică (pentru sadrian46):

Faza e ca chiar știu pe cineva care s-a retras dupa 3 ani de la semnarea contractului

| sadrian46 a răspuns (pentru Polinco):

Și ți-a spus cum s-a retras? Și ai văzut pe mulți retrași așa?

| Polinco explică (pentru sadrian46):

Păi în ce moduri te poți retrage?

| sadrian46 a răspuns (pentru Polinco):

Păi asta scrie în contract. Nu mai vreau, nu mai pot, nu mai am chef, nu sunt motive.

Răspuns utilizator avertizat
| Sfatuitorul2008 a răspuns:

Nu