| licdawq55 a întrebat:

eu vreau sa devin un programator ceva as vrea sa ajung la o firma mare gen ubisoft etc si cred ca ar fi potrivit sa urmez un liceu cu profilul electronica automatizari si dupa sa fac politehnica de exemplu nu stiu. daca puteti sa ma ajutati cumva... dau funda

Răspuns Câştigător
| MotanAndrei a răspuns:

Poti face orice liceu, daca te pricepi la calculatoare. Si arati asta la profesoara sau profesoru de la liceu la care inveti ca ai cunostinte in calculatoare. Te v'a inscrie la olimpiade si concursuri, etc. Dupa ce termini 12 clase, te poti inscrie la o facultate de informatica. Dupa facultatea de informatica, prinzi contract de la facultatea respectiva, doar daca esti bun si esti evaluat ca expert, si contractu evident vine din partea celor de la Microsoft din Anglia.+ Cei de la Microsoft in Anglia, cauta mai mult Romanii experti in programarea calculatoarelor si cu cunostintele bogate pentru ca Romanii, in viziunea lui Bill Gates se multumesc si cu 2000 de euro ca salariu. Nu ca altii din alte tarii, care la contract cer 5000 euro. Funda.