| Eastwood a întrebat:

ma tot gandeam de cateva zile sa urmez un curs de calificare, insa nu stiu ce domeniu este cautat sau mai de viitor. Ma puteti ajuta cu sfaturi sau indrumari?
Multumesc!

5 răspunsuri:
| Justme79 a răspuns:

Buna în funcție de ceea ce crezi că ție îți place happy așa sunt foarte multe domenii și mai ales ce studiezi tu acum este important ca mai târziu să ști ce anume vei dori sa faci...

| Eastwood explică (pentru Justme79):

Sunt la facultatea de Asistenta sociala, master, trist, am ajuns la concluzia ca necesita foarte mult voluntariat, putine posturi debutante... De aceea as vrea sa urmez un curs de calificare. as urma orice, insa nu stiu ce anume se cauta.

| Justme79 a răspuns (pentru Eastwood):

Sincer habar nu am că nu știu ce anume ți ar și place sa faci trebuie să te gândești bine pentru că din câte știu eu aceste cursuri nu sunt deloc gratis și multe dintre ele durează chiar și 6 luni eu sincer am lucrat in ceva domenii dar pentru niciunul nu am făcut vreun curs de specializare sau mai știu eu ce pur și simplu am învățat la jobul respectiv faza este să îți și placa că așa te poți duce chiar oriunde happy

| supadeceapa a răspuns (pentru Eastwood):

Eu mă oftic că nu am dat la Asistență socială ca să pot face cursul de Psihoterapie Integrativă crying

Ca bucătar ajungi să câștigi destul de bine în timp, mai ales dacă ești descurcăreț și-ți faci rost de evenimente în weekend-uri, singura chestie e că e multă muncă, e și puțin stres, mai greu la început până începi să-ți miști mâinile cu talent, în unele restaurante nu ai sărbători (pentru că atunci se câștigă cel mai bine). Există și cursuri de cofetar-patiser. Astea se caută mereu.

| PabloEscobarGaviria a răspuns:

Fa ceea ce iti place, sfat! Nu te uita in gura lumii, doar asa o sa ai o cariera frumoasa si de succes