| Twit91 a întrebat:

Maine voi da prima proba la capacitatea nationala limba si literatura romana si vreau sa spun ca nu am invatat prea mult pentru aceasta... credeti ca voi putea lua macar un 4.50?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Daca te duce capul, poti lua mai mult de 4.50. Romana nu este chiar asa grea. Poti rezolva cerintele, chiar daca nu ai invatat in prealabil.

2 răspunsuri:
| apz a răspuns:

Şi dacă-ţi spunem noi că vei lua MĂCAR un 4.5, crezi că se va întâmpla? Repetă noţiunile de bază, acum, pe ultima sută de metri.

| aleynad90 a răspuns:

Pai si daca vei lua 4.50 esti admis? din cate stiu eu, nu.Dar ce nota ai luat la simulare? Mare lucru nu mai ai ce face, doar sa cauti subiectele de simulare si sa incerci sa le rezolvi, iar in cazul in care vei intampina probleme la prima parte, poti cauta sensul cuvintelor pe http://dexonline.net/
Trebuia sa-ti faci griji cand mai puteai face ceva :(