| GrigorieIonut a întrebat:

Prieteni am un laptop Compaq. CQ53... Si are windows 8... Si nu stiu cum sa bag windows 7. ADica ii dau restart si trebuie sa imi apara sa dau pe orice buton pentru istalare. Dar nu imi apare ca la, Calculator. Cred ca de la boot. Nu stiu sa bootez. sad Ma puteti ajuta.? sad Dau funda MAREE! )

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| supermamici a răspuns:

Trebuie sa intri in bios (f2 sau del cand porneste calculatorul) si sa setezi first boot device dvd-romul unde ai windowsul 7.

| BitzaYlg a răspuns:

Cand aprinzi laptop-ul intri in Bios apesi f2 sau scrie acolo pe jos...si dai la Boot si dai prima partitie sa booteze pe cd. dupa apesi f10 si ok dupa o sa iti apara chestia aia cu press any key to boot cd si apesi orice tasta..ai aici un link pentru continuare---->https://www.youtube.com/watch?v=mZEd8XBHTAM

| andreicristian1007 a răspuns:

Sall, am eu un raspuns si nu stiu daca ai incercat asta: intra in bios si seteaza sa buteze dupa unitatea ta cd/dvd. incearca si cred ca o sa-ti mearga