| adrian99th a întrebat:

Salut TPu.Sunt clasa a XI-a, filiera stiinte sociale.Imi puteti spune ce facultate pot urma dupa? Care ar fi mai avantajoasa? As vrea sa fac conservatorul dar nu stiu ce probe sunt sau ASE dar nu stiu ce reprezinta exact...Ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Poti sa dai la ce facultate vrei si care sa fie in concordanta cu aptitudinile si interesele tale. Conservatorul are doua FACULTATEA DE COMPOZIŢIE, MUZICOLOGIE ŞI PEDAGOGIE MUZICALĂ si Facultatea de interpretare muzicala.http://www.unmb.ro/licenta/licenta-admitere/La ASE sunt facultatile:facultati

Administrarea Afacerilor
Administratie si Management Public
Cibernetica, Statistica si Informatica Economica
Contabilitate si Informatica de Gestiune
Comert
Economie
Economie Agroalimentara si a Mediului
Finante, Asigurari, Banci si Burse de Valori
Management
Marketing
Relatii Economice Internationale
Succes!

| einenebun23 a răspuns:

In principiu poti urma cam orice facultate iti doresti nu e o regula ca daca ai terminat la Stiinte Sociale trebuie sa faci o facultate anume. Facultatea de Jurnalism este buna si dupa parerea mea una de viitor. Conservatorul este de asemenea ceva de viitor si nu stiu ce probe sunt ai putea sa te interesezi. Pana la urma faci ce iti place.