| xcristix a întrebat:

sunt clasa a8-a,locuiesc in buzau si m-am gandit sa ma duc la liceul nenitescu pe specializarea tehnician operator de tehnica calcul(calculatoare)si am inteles ca aici inveti sa repari calculatoare,si hardware si software,dar mie imi place si programarea,dar nu ma duc la informatica ca se face prea multa mate si nu-mi place matematica,vroiam sa va intreb cum e la profilul asta,ce faceti imi exact,se face si programare,se castiga bine, este o meserie de viitor, vin si fete la specializarea asta?

Răspuns Câştigător
| unknownn a răspuns:

Programare fara matematica, nu se poate.

| xcristix explică (pentru unknownn):

Lamureste-ma si pe mine cum este cu programarea asta, eu stiu putin html si am vazut ca nu ai nevoie de matematica la el, ce legatura are matematica cu un limbaj?

| unknownn a răspuns (pentru xcristix):

Haha,HTML nu este un limbaj de programare.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Limbaj_de_programare

| xcristix explică (pentru unknownn):

Bine poate nu e chiar un limbaj de programare, dar nu e la fel ca php-ul?

| xcristix explică (pentru unknownn):

Si este grea matematica din limbajele de programare