| FloryKel a întrebat:

Urmeaza sa dau zilele astea contravizita medicala si probele sportive la Academia de Politie si am auzit ca la contravizita medicala te dezbraca de tot este adevarat?

1 răspuns:
| Sadop a răspuns:

Contravizita medicală este aproximativ la fel cu vizita medicală, cu excepția faptului că este efectuată de alte cadre medicale.
Vei fi verificat exact la vizita medicală, poate cu încă mici adăugări, și insistându-se pe punctele la care nu stai tocmai bine ( dacă există ).
Nu văd de ce te-ai dezbrăca și de boxeri/chiloți. Nu se verifică virginitatea sau lungimea penisului ( asta dacă ești băiat ).
Dacă ești fată, sutienul cred că va trebui să îl dai jos.
Oricum, și de tot dacă te dezbracă, nu ar trebui să îți fie rușine fiindcă sunt obișnuiți, însă nu cred.
Dar orice e posibil, dacă cadrul medical respectiv dorește asta, așa va trebui să faci, nu există o regulă scrisă cu privire la acest aspect.
Baftă la probele sportive și la restul admiterii!