| Good Cat a întrebat:

Am auzit un zvon cum ca la Academia de politie s-ar da ceva bani pentru probele sportive... adica sa le treci fara nici o problema. Chiar se face asa ceva? Si daca da... cam cat ar fi pretul?

20 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă te duce gândul să dai mită nu ai ce căuta la o astfel de școală, deja corupția și traficul de influență îți sunt prietene și nu ești demn de a purta o uniformă și a reprezenta legea în fața cetățeanului.
Pune mâna și învață și pregătește-te fizic pentru probele eliminatorii.
Pa, pa.

| JustArmy a răspuns:

Cunosc pe cineva care si-a platit probele destul de usor... 10. 000 eur... dar cu conditia sa aiba media de admitere foarte mare. eu consider ca nici o persoana care da mita pentru a-si atinge skopul e demn de mila, si nu are ce cauta in cadrul politiei sau armatei. acea persoana ocupa locul alteia care a munkit din greu pentru a intra acolo. spun asta din propria experienta, am munkit din greu luni intregi ca sa reusesk si kei care au avut relatii si care ''au sarit cu banul'' au intrat. dar am kapatat experienta si stiu ca am luat toate examenele pe merit. si in plus care mai e satisfactia reusitei, cand sti ca nu e meritul tau? cand obtii keva pe merit, satisfactia e mult mai mare, carede-ma.

| JustArmy a răspuns:

Si am uitat, 10. 000eur+cheile de la un logan

| Good Cat explică:

Eu am intrebat doar nu am dat in cap... nu stiu de ce sariti ca oricum nu am nici pile nici bani sa le dau. Vroiam doar sa vad daca am o sansa cat de mica...
Multumesc myname1s si chocolatte happy

| sorin16 a răspuns:

Eu zic sa nu crezi in zvonuri. Totusi e Academia de Politie. Toata lumea stie regulile stricte de acolo.

| aumih16 a răspuns:

Sa fii politist! nu stiu daca e cel mai frumos lucru! ca e grea meseria! stii cat de greu prinzi hotii talharii! trebuie sa ai pricepere sa poti fi politist jandarm etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca se da si spaga, altfel nu inteleg cum ajung politisti unii care sunt dezarmati de infractori sau labili care se impusca dupa o cearta cu nevasta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer mie nu mi se pare corect sa dai mita, daca vrei ceva cu adevarat vei reusi si eu vreau sa dau la academie si nici nu ma gandesc la asa ceva, te simti mai bine atunci cand stii ca ai reusit datorita muncii tale, nu datorita banilor in ceea ce priveste probele de sport nu ar trebui sa iti faci griji deoarece daca esti pregatita destul de bine vei reusi... oricum succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA- SE DAU BANI SI PENTRU PROBELE SPORTIVE SI PENTRU EXAMENUL SCRIS! Majoritatea celor care sunt admisi isi aranjeaza practic admiterea, inclusiv probele sportive! Sfatul meu:daca aveti pile si bani, participati, daca nu aveti, mai bine renuntati pentru ca irositi in zadar si timp si bani.Sau mai bine faceti rost de foarte multi bani pentru a va asigura un loc acolo. Eu am fost respinsa la sport desi scosesem sub 8 la viteza. Dupa ce am sustinut proba de viteza mai intai m-au intrebat care este numarul de participare, s-au gandit putin si apoi mi-au zis ca sunt respinsa la limita! RUSINE "PROFESORILOR" EXAMINATORI DE LA PROBELE SPORTIVE-ADMITEREA 2010! Nu a contat baremul sau cronometrul, a contat numarul din borderoul lor si banii primiti de la unii concurenti! Am uitat sa precizez ca sunt sportiva de performanta si probele acestea erau super usoare pentru mine, dar se pare ca au fost alte criterii! Sunt profund dezamagita de aceasta institutie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel am auzit si eu, aveam de gand la anul sa imi incerc norocul dar daca cineva ar veni sa imi asigure ca fara bani nu am sanse m-as da batuta fara sa mai clipesc, nu am bani si nici nu as avea de unde sa ii strang doar pentru a plati niste probe care pe merit le-as luahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratilor se dau bani cu caru... cateva zeci de mii de EURO
voi asta ca ii academie si nu se dau lasatio mai moale... tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

v

| Yly a răspuns:

Pentru probele sportive nu, pentru restul da laughing
Și eu mă pregătesc să dau la anul. Succes și noroc!

| chocolatte a răspuns:

Da se da ai dreptate! Stiu din surse sigure, si eu dau anul asta la academie, dar cred ca o sa pic la istorie sau engleza ca se da gramatica! Nu as da bani pentru ca nu as mai avea nici-o satisfactie, una e sa stii ca ai intrat "capul tau" si ca esti curat, si sa iti doresti cu adevarat aceea uniforma si sa-i intelegi rolul, alta e sa dai cu banu! Daca dai cu bani nu o sa depui nici un efort si o sa te tenteze sa incalci legea, o sa devii corupt(a), si o te compromiti pentru ca si ajuns usor sa practici aceea meserie! Gandeste-te bine ce vrei sa faci!

| myname1s a răspuns:

Dap, am avut si am prieteni care au dat si dau.si bani se dau, dar trebuie sa stii cui, ca nu ti. i primeste oricine, si nu. i primesc de la oricine, ci de la surse sigurewinking Si la oral treci, ca ai vazut ce a zis eusiatat, dar la probele sportive, acolo te f"twinking Ca sa treci fie trebuie sa fii prea bun, fie sa ai pile, cunostintze, fie sa dai banu' happy Gandeste. te ca acolo merg majoritatea fiilor oamenilor importantziwinking

| mariuspolizei a răspuns:

Nu e adevarat. Poate ca mai intra si pe pile dar in rest intra cei pregatiti. tu doar platesti o taxa de inscriere cand te duci sa dai probele de vreo 250 ron. Eu sunt in Academie si nu am dat nici un leut... Daca vrei iti spun mai multe pe mess. Da-mi mesaj cu id tau. Ai incredere in tine si inscrie-te. Te astept la toamna sa fim colegi! Valabil si pentru chocolate

| crycro a răspuns:

Puneți pofta-n cui ...intra pe merit daca nu înceark pîna cînd o sa intri...

| crycro a răspuns:

Lklk

| crycro a răspuns:

Daca ai ceva sa îmi spui în leg cu akdemia si as avea cîteva întrebari pentru tine (...etc... add ramih_lovebatting eyelashesblushingkiss

| crycro a răspuns:

Fals -o premiza proasta-un zvon ce de foarte putine ori isi are adevarul lui dar si atunci in kzurile cu bani multi sau copi de tatic *militian* rar