| butuc55 a întrebat:

vreau sa plec in strainatate, in Anglia am 18 ani si acum termin scoala ce parere aveti este o idee buna, cu limba ma descurc pot fi inteles si inteleg engleza intrebarea este:Sunt chiar asa de anti sociali incat sa nu accepte pe nimeni din afara tarii, asa am inteles sau sunt sociabili?
Multumesc anticipat!(scuze de categorie)

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca ai o meserie calificata, cunosti limba nu vad ce probleme o sa ai, de parca in Romania nu e, peste tot e, fiecare e diferit, daca esti om de omenie nu te va jigni nimeni

| Pardelian a răspuns:

Depinde de cantitatea de alcool din sange la momentul respectiv. Oricum din cate am inteles suntem tratati mai rau decat indienii

| izacx1234 a răspuns:

Nu este adevarat. Am fost de o gramada de ori.sunt sociali si chiar prietenosi. singurul lucru este ca nu stiu daca o sa intelegi accentul lor deoarece acolo sunt toate natiile de oameni. Trebuie sa ai grija la bautura! La ei tot alcolul este de doua ori mai puternic decat la noi. Ei pot bea shaturi dupa shaturi dar tu risti sa te faci praf. Adapteaza-te cu fastfoodul. Chiar daca este delicios., o sa te saturi. Incearca sa gasesti lucruri sanatoase deoarece altfel o sa te umplii de cosuri. Evita london eyes: chiar daca pare magnific, se misca super incet pentru o suma super piperata. Nu te gandi la bani. Daca calculezi lucrurile de acolo in banii nostri o sa ti se para scump. Daca ai propus un anumit buget si vrei un lucru pe care til permiti in El, cumpara-l. Merita sa mergi in Londra. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Răzvan_Răzvan_2000 a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci în Anglia... Dacă pui întrebări pe TPU despre subiectu asta nu cred ca ești potrivit... laughing