| daniel2134 a întrebat:

Salut TPU, vreau sa va intreb, mai mult ca o curiozitate: Daca am un bilet la loto, gol, necompletat e valabil daca il completez la momentul extragerii, practic dupa ce vad numerele la tv la cateva secunde sa completez cu acele numere pe bilet. Se poate face asa ceva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un bilet gol e ca o hartie, poti sa o arunci.
Cand completezi biletul si mergi cu el la casa, se inregistreaza in sistem cu un cod. Tu daca n-ai fost cu el sa-l inregistrezi e fix degeaba, e ca si cum nu exista, e o hartie goala.
Mai degraba nu cred ca ai mai jucat la loto si vrei sa stii cum sta treaba.

| daniel2134 explică (pentru anonim_4396):

Am mai jucat anterior (la plesneala ca nu am spart banii) doar ca eram curios

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu ce zici?
era toti milionari daca asa functiona
tu nu crezi ca biletul ala e inregistrat undeva?
tu nu ai auzit ca se stie imediat de unde a fost cumparat biletul castigator.

| johnnny123 a răspuns:

Oamenii care cred ca au gasit metode de a castiga la loterie sunt de regula oameni care nu au castigat la loteria genetica.

| RoCkKiD a răspuns:

Cum de nu s-a mai gandit nimeni la asta pana acum? Esti un geniu.

conteaza chitanta, nu biletul.

| Legion7X a răspuns:

Nu merge, am fi toți milionari laughing

| Vântulalb a răspuns:

Poti sa completezi numerele pe bilet. Si ce faci cu el?
Ca sa ridici banii trebuie sa fie inregistrat la LOTO cu vreo doua ore inainte de a incepe exteagerile.