| Flami a întrebat:

Salut, vin cu o intrebare, sunt elev un clasa a 12 a si ma gandesc dupa ce termin liceul sa aplic la facultatea de drept pe administratie publica si la facultatea de sport kinetoterapie, ambele sunt la mine in oras. Aveti idei sfaturi sau lucruri care m-ar putea ajuta?

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu te sfatuiesc sa nu alergi dupa doi iepuri deodata, asta daca vrei sa stii treaba buna.Cand alergi dupa doi se zice ca nu prinzi niciunul.laughing Desigur ca unele persoane pot face doua facultati in acelasi timp si excela, dar pentru restul, de obicei una singura consuma destul timp si resurse. Orice te decizi, mult succes!

| Hyperion7 a răspuns:

Un sfat e că dreptul, daca te gândești să mergi pe varianta asta+altceva e cam moarte curată, pentru că dreptul îți solicita timpul 98% și ca sa mai faci și altceva pe lângă...chestia e că vei ajunge la un compromis și când vei vedea ce greu e dreptul, o să te duci spre kinetoterapie...
Așa că scutește-ti niste timp și bani și du-te ori la kinetoterapie, ori la drept.

| Flami explică (pentru Hyperion7):

La drept nu as da pe avocatura ci pe administratie publica si fratele meu este la kineto mai mare cu un an si ma gandeam ca asta poate m-ar ajuta ori sa-mi fac treaba mai usoara cu ambele ori sa aleg una sau ar mai fii o varianta sa incep dreptul fiind mai greu si dupa un an sa ma apuc de kineto

| Hyperion7 a răspuns (pentru Flami):

Mhm, înțeleg
No, acum faci cum știi tu, dar nu e prea ok sa te suprasoliciți prea mult

| Nirvanaaa a răspuns:

Recomandat ar fi sa te apuci de una și după ce o termini sa o faci și pe cealalta dacă mai vrei. Ar fi cam greu cu amândouă având in vedere ca una din ele e Dreptul.