| cezargabriel55 a întrebat:

Salut...vreau sa-mi dați un sfat..am nevoie de ajutor.

Ascultați povestea*

Anul acesta am luat bacul..si nu am avut posibilitatea financiara sa ma duc la facultate..pentru ca nu era la mine in oraș...am plecat în Spania și am muncit pe șantier..am decis sa ma întorc în țară și sa-mi găsesc un job aici..pentru ca acolo e mult de munca.

Sunt venit de aproape 1 luna..momentan am o situație financiara bună..am adunat ceva bani, dar sunt tânăr și vreau ceva sigur..aici în țară.

Întrebarea mea este:

Pot găsi un job bine plătit doar cu bac? Fără facultate?
Am luat 8, 70 în Bac.
Am ce sa fac cu el sau sa ma întorc în Spania? ..Eu aș vrea ceva aici..sigur și cât de cât bine plătit.

Funda la cel mai bun..multumesc*

Răspuns Câştigător
| pufulescu0o a răspuns:

Mai bine te intorci in Spania, in Romania nu ai cum castiga bine nici macar cu facultatea facuta!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Job bine platit fara nici o calificare?
Nu, asa ceva nu ai cum sa gasesti si ar trebui sa fii constienta de asta.
Dar poti sa-ti iei 2 joburi si putin de la unul cu putin de la celalat, se va face un salariu bun.

| johnnny123 a răspuns:

Tu parcă ziceai că nu știi nici să schimbi un bec, dar vrei un job bine plătit, sigur, care să nu necesite studii superioare și la care să nu muncești prea mult.

Ce pot să zic... mult succes!

| sweetys a răspuns:

Depinde ce înțelegi prin bine platit. Te poti angaja ca necalificat, dare de munca.