| Ionutszu a întrebat:

As vrea sa muncesc, nu am bacul luat. Ce ati face/ ati facut in locul meu? ( traiesc la tara intr- o comuna ) Am mai muncit in santier naval ( cazarea era gratuita, nu vreau sa platesc chirie )

6 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Pai munceste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In locul tau mi-as lua bacul.

| Cedry2k8 a răspuns:

Bati in tastatura pe google "locuri de munca in judetul x"

| PikaPikaChuChu a răspuns:

Fara bac e cam greu. ai putea sa te angajezi la o facultate care iti cere sa iei bacul oricand pe parcursul ei si in timpul asta sa lucrezi ca vanzator/casier fie la magazinul din colt fie in hipermarketuri
ai putea sa fii sofer
variante sunt multe, hotaraste ce cursuri superioare poti face
poti sa urmezi o scoala postliceala de asistenti si poti si lucra in timpul asta
totul depinde de tine

| Ionutszu explică:

( Este vorba despre fratele meu, a luat 1 si 2 la bac deci nu il va lua niciodata, vreau sa il ajut sa lucreze, ceva mai ok )

| KodrutZ a răspuns (pentru Ionutszu):

A luat 1 si 2 ca nu a invatat nic, nu ca nu il va lua niciodata. Daca nu e handicapat mintal, POATE. Totul e sa il incurajati si voi.