| UpS1 a întrebat:

Am auzit ca in anul 2017, la liceul militar, repartizarea nu se va mai face pe categorii ( 100 de locuri pentru baieti si 20 de locuri pentru fete ), ci va fi 120 de locuri pentru ambele sexe. Anyway, as vrea sa stiu daca legea aceasta chiar a fost pusa in vigoare.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu daca legea va fi pusa in vigoare, dar decizia ei mi se pare foarte corecta.

| Burcea_Valentin_1999 a răspuns:

Cred ca din aceste 100 locuri se va imparte 20 la fete iar 80 baieti cred sper sa nu vb prostii

| UpS1 explică (pentru Burcea_Valentin_1999):

Pai sunt 120 de locuri pertotal

| Moise_Gabriel_1997 a răspuns:

S-ar putea sa se intre PE aceleasi locuri dar la fete va Fi mai grea rezistenta 4:25