| cristyblondu a întrebat:

Salutare am si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva competent in domeniu. Daca ai un singur rinichi poti da la scoala de politie sau te considera o persoana inapta din cauza ca ai doar unul?
Multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti da admitere, pentru asta trebui sa fii perfect sanatos si sa ai toate organele.

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Un singur rinichi>capacitate scazuta de efort, deci clar nu ai ce cauta in armata/politie.

| StefanAdrian911 a răspuns:

Nu,din pacate nu ai cum sa Aplici pentru un Post in cadrul unei scoli de Politie/Academii s.a
Faptul ca ai doar un singur rinichi,afecteaza alergatul tau, si nu poti sa depui mult efort.
Probele Sportive si Medicale te scot din concurs, din cauza rinichiului.
Succes in viitor.
Ti-as recomanda o scoala de medicina, facultate sau orice alt ceva, ceva care te defineste.

| cristyblondu explică:

Va multumesc pentru raspunsuri deci e clar adio visul meu...