Întrebare recomandată | sheicu a întrebat:

Salutare, am si eu o intrebare, exista un curs pentru calificarea meseriei de TEHNICIAN CADASTRU FUNCIAR TOPOGRAF, asta fiind alternativa, excluzand facultatea, intrebarea mea este: te poti angaja dupa acest curs direct sau mai este nevoie si de alte cursuri complementare? Rog sa raspunda doar cei ce cunosc despre ce este vorba. Multumesc.

2 răspunsuri:
| AlexandrulS a răspuns:

Acest gand l-am avut si eu acum ceva timp, dupa ce m-am interesat cu ce se mananca facultatea m-am lasat pagubas. Este o meserie care necesita multe cunostinte si nu cred ca facand acel curs o sa poti intra in „paine" dupa ce il termini. Deci iti dai seama ca o sa fie destul de greu sa iti gasesti un loc de munca in domeniu doar cu acest curs. Dar este posibil sa ai noroc pentru ca din cate am inteles nu este o meserie cunoscuta si nu o face multa lume, iar orasele sunt intr-un boom continuu si au nevoie de asemenea servicii si nu prea sunt foarte multi cei care fac facultatea asta. Tin sa mentionez ca au astia niste salarii de occident deci daca iti gasesti un loc de munca dupa ce trermini acel curs... du-te la biserica si da acatiste laughing

| sheicu explică:

As fii vrut si eu sa fac facultatea dar din anumite motive nu pot, de aceea caut o alternativa, sunt pasionat de desen tehnic si de arta plastica, deci nu cred ca fi asa greu sa fac fata cerintelor. Totusi as fii fost interesat daca este cineva care are in prezent un loc de munca in domeniu dupa urma acestui curs. Multumesc pentru raspus.