| aly111 a întrebat:

Salutare, firma Septerra Recruitment va spune ceva?
Stie cineva daca sunt seriosi sau este doar alta firma care insala oameni

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am plecat aupair prin ei si sunt foarte multumita. M-au ajutat si cu gasirea celui mai ieftin zbor. Familia la care stau e super, totul e asa cum mi s-a spus ca o sa fie. adela.stroia@yahoo.com

11 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Firma este din judetul Brasov si are 2 angajati iar pentru anul 2009 o cifra de afaceri de 4975 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am platit 200 de lei acum doua sapt...nu m a sunat nimeni.ma tem ca m am intepat...adihorea@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dispera totul o sa fie ok.Nu iei teapa sigur.Eu personal am tinut legatura cu ei, si te asigur ca vei pleca insa poate dura mai putin sau mai mult, depinde de norocul fiecaruia de a fi ales de familii din uk.Iti doresc bafta si tine cont de ceea ce iti vor spune cei de la septerra cand va fi sa pleci acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, sunt seriosi, adica eu am plecat cu ei si am avut cateva pb cu angajatorul, si m-au ajutat mult, adica au discutat cu el si s-a rezolvat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu trebuie sa plec cu ei...sa vedem cat de seriosi sunt... poate mai ma ajuta cineva cu vreun pont?

| aly111 explică:

Mersi stiu ca sunt din Brasov si selectioneaza, plaseaza personal pentru strainatate, eram curios daca ii cunoaste careva, daca e cineva care a plecat prin ei cu contract de munca in strainatate
Ms pentru raspuns oricum.

| Nicola_1454 a răspuns:

Killjoy_bbc, banuiesc ca a fost totul in regula, pentru ca eu am ajuns la hotel in aici in Anglia, si e ok. Informatiile pe care le dau sunt corecte, si firma cu care colaboreaza e serioasa. Putintel cam scumpa dar asta e situatia.

| swedish a răspuns:

La fel caut si eu informatii de o saptamana insa nimic. Maine am un pre-interviu, imi doresc sa fie totul in regula si sa nu am surprize sa pierd 200 RON, aiurea. Nu mai pun la socoteala drumul pana la Brasov. Cine poate sa ii ofere mai multe informatii as fi recunoscator killjoy_bbc@yahoo.com

| ICAndrey a răspuns:

Si eu trebuie sa plec prin firma aceasta, am platit prima transa de bani 640 de lire acum astept sa imi zica data si locatia sper sa fie ceva bun, care ati mai plecat prin firma asta in Anglia la hotel sa imi dea si mi'e un add eminescu_pcnet@yahoo.com, bft

| Dorel_Buican_1973 a răspuns:

Septerra Recruitment si Trading Jobss din Brasov sant cei mai mari tepari.Sunati-ma si pot sa va spun ce am patit eu.Sant Dorel iar nr. meu este:0721509810. Aveti grija prieteni...

| Daniela1989 a răspuns:

Firma Septerra este o mare tzapara...eu trebuia sa plec in Anglia la un azil..am platit tot 260£ angajator.9 mil la ei plus inca 3 mil nu mai tin minte exact pentru ce..am asteptat 6 luni de zile si nimic... apoi am decis sa plec pe cont propriu la o prietena...bineinteles ca femeia m-a indrumat sa caut postcodul care se presupunea ca e azilul si pe google map aparea o casa oarecare nicidecum un azil....deci eu se pare ca am avut ghinion...ideea e ca se bat cu pumnu in piept pana le dai banii apoi te duc cu zaharelul...nici in ziua de azi nu m-au mai sunat