| TrueSilvester a întrebat:

Salutare lume, am 17 ani si vreau sa ma angajez ca programator in python. Stiu deja python, dar stiu ca nu-i de ajuns, asa ca m-am pus sa invat numpy, pandas si matplotlib. Totusi cand stiu ca am abilitatile necesare?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"17 ani si vreau sa ma angajez ca programator in python"

algoritmică mami, aia să stăpânești. Limbajul e ușor de abordat

| Frank51 a răspuns:

Ce proiecte ai reușit să faci în Python?

| Osneros a răspuns:

Dacă nu știi nici de ce ai nevoie, de ce ai decis să înveți numpy, pandas și matplotlib? Sunt 3 librării mari, ai nevoie de foarte mult timp pentru fiecare, și tu înveți 3 deodată...
Știi că ai abilitățile necesare când ai făcut ceva proiecte și poți răspunde la întrebări comune de la interviuri, de algoritmică sau despre Python.
Recomand să înveți alte limbaje în loc de librării.

| Refresh0 a răspuns:

Trebuie sa lucrezi cât mai multe proiecte. Acestea sunt importante să le știi, pentru că asta o sa faci și mai apoi după ce te angajezi.