| Laur2821 a întrebat:

Salutare TPU, am și eu o scurta întrebare, sunt la liceu la un profil care nu îmi place atât de mult și as vrea sa ma transfer la
Profil de ospătari, cine este in domeniu sau cine știe, ca ospatar se câștiga bine?, eu sunt din Oradea, merita sa merg ca ospatar?, mulțumesc anticipat, numai bine! :*

3 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Sall! Ospatar...nu știu ce să zic...pe lângă salariul (depinde de localul unde lucrezi) m-ai îți dă și lumea bacșișul ăla de 5-10 lei laughing) eu zic că cel mai bine e sa ramai acolo unde ești tu la liceu. Știu persoane care spun că nu sunt incantate de jobul asta de oarece de câștigă puțin. (Depinde de local, undeva poate fi salariul de 50, alteori de 200, vara din cate am înțeles e mai bine dar trebuie sa lucrezi la un local pe litoral). Funda?

| Tiger7777 a răspuns:

Eu as zice sa nu te duci la un domeniu ca asta. Ai o gramada de lucru, poate ca ti se pare ca e usor, dar nu cred ca ti-ar placea sa stai la cheremul unui analfabet gras si la alti prosti timp de 9-10 ore pe zi, in plus se castiga putin, undeva la 1000-2000 de lei pe luna. Daca tu iti doresti asta du-te acolo, dar nu te-as sfatui. Mult succes in continuare!

| vulperosiedareportocalie a răspuns:

Nu stiu 1 nu m-am transferat nici o data 2 trea a 8-a