| StefanAdrian911 a întrebat:

M-am decis sa ma indrept spre o cariera militara. Eu sunt clasa a 8-a, si urmeaza ca in 2017, sa dau probele pentru Colegiile militare. Probele se dau prin Aprilie-Mai, din cate am inteles.
Eu am 1.76m, si 83kg. Stiu, este foarte mult, si sunt foarte devastat si nervos pe tema asta. Eu printre probele pe care le voi da pentru Admiterea la liceu, am si proba sportiva ce include un traseu de 90m militar-aplicativ ce contine:
- 2 Sarituri alternative.
- Aruncarea a 4 mingii in poarta.
- Tractiuni. (Minim 1 - maxim 5)
- Deplasare in echilibru la inaltime.
- Rostogolire din ghemuit in ghemuit.
- Escaladarea unui obstacol.
- Mers taras.
- Alergarea cu o minge medicinala de 4kg printre jaloane.
- Alergare 25m in viteza.
Toata treaba asta se desfasoara pe 90m. Eu trebuie sa ma incadrez in 1:30 cu totul. Problema mea este ca nu pot face tractiunile. Faptul ca am greutatea mare, ma face sa nu ma pot ridica in sus, cu bratele.
Vreau ca pana in Martie, Aprilie sa imi indeplinesc visul si sa slabesc pana la 65-70kg, cat sa pot face tractiunile. Eu fac exercitii de musculatura si acasa, dar nu prea stiu exact ce trebuie sa fac.
Mai am o alergare de 1km, care este usor de facut daca slabesc, deoarece am musculatura formata la picioare, nu o sa fie prea greu sa fac asta. Doar tractiunile imi fac probleme.
Asa ca: Vreau sa imi dati sfaturi cum as putea slabi pana in luna Martie.
Sfaturi motivationale, ceva care sa ma faca sa continui sa slabesc, sa continui, fara sa ma las.
Orice sfat ma ajuta foarte mult, multumesc!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te antrenezi cand ai timp liber ca sa scazi din greutate

| Andrew20v a răspuns:

Cel mai bine e sa nu mergi spre o carieră militară. Deoarece cel mai probabil vă veni războiul si cu toții știm că sunt puteri mult mai mari ca România. Așa că în momentul în care voom rămâne fără soldații îi vor recurata pe cei mai bine antrenați. Cel mai bine e sa mergi într-o carieră mai pacifistă! Sănătate!