| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, treaba sta cam asa:
Am intrat la profesionala (industrie alimentara) ca sa fiu sigur ca raman cu o meserie bine platita in spate dar in acelasi rand... Dupa ce termin profesionala vreau sa intru la liceu si dupa aceea sa dau bacul ca sa intru la o facultate, e posibil, nu?
Si in caz ca nu iau bacul, am sanse la postliceala chiar si daca am inceput cu profesionala ai am continuat la liceu dupa terminarea celor 11 clase de profesionala, nu? Va multumesc! Dau funda. (Daca se poate sa primesc raspunsuri serioase... Chiar sunt ingrijorat fiind la mijloc viitorul meu) a da, ce parere aveti despre cofetar-patiser, din cate am vazut e foarte bine platit.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca este posibil, in ambele variante, atat la o facultate (daca ai diploma de bacalaureat), cat si la o scoala postliceala.
Meseria ta este buna.

1 răspuns:
| Anca32 a răspuns:

Da ai șanse pentru ca la postliceala poți merge și fără bac ul luat. Ideea este ca da meseria de patiser cofetar este o meserie bună, dar cea mai banoasa rămâne cea de bucătar