| Sn1p3r323 a întrebat:

Daca am intrat in clasa 9a la un liceu agricol, la Industrie Alimentara cu media 6.5. Dupa ce termin liceul si iau bacul, ma pot inscrie la o facultate militara? si ce nota imi trebuie la bac?

Răspuns Câştigător
| SynapseNinja a răspuns:

Da, te poți înscrie, însă din ce știu trebuie să iei cam peste 8 sau 8.50, acum depinde de concurența din acel an. Însă trebuie să condiție fizica și să știi ceva psihologie (sunt probe eliminatorii la admitere).

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti inscrie la admitere. Nu conteaza cu ce nota ai trecut bacalaureatul, importante sunt indeplinirea conditiilor cerute privind sanatatea si reusita la admitere.

| Sn1p3r323 explică:

Cred că cu nota la bac o să fie mai freu, și psihologia cred.conditie fizica am