| DiegoAndrei775 a întrebat:

Salutare vreau sa știu ce flota de curieri glovo, tazz sau bolt food angajează de la 16 ani in București sectorul 6 preferabil. Multumesc

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Legal poti sa te angajezi de la 16 ani si de la 15 ani cu acordul parintilor. Citeste: https://lege5.ro/......dul-muncii
Aceste firme de curierat refuza sa explice (pe site-urile lor) daca angajeaza minori. Ia legatura cu ei!

| DiegoAndrei775 explică (pentru Salontanul):

Stiu asta, la mc sigur ma pot angaja dar vorbesc de glovo. O sa vorbesc cu sefii flotelor pana la urma sa vad care ma primeste.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Niciuna.

| Violleta2022 a răspuns:

Nici o flota nu angajeaza minori.
Limita de varsta este de PESTE 18 ani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil niciuna, nu se complică cu minori și din ce știu glovo nici nu accepta.