| Anna1223 a întrebat:

Saluuut! Nu stiu ce sa fac si poate ma ajutati voi putin. Momentan sunt studenta la facultatea de chimie in Timisoara, insa de la anul as dori sa dau la medicina. Pana acuma doream sa merg la medicina generala, insa de curand m-am gandit sa merg la cea dentara. Voi ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Du-te tu si fa-te tehnician dentar, sau farmacist, avand in vedere ca esti tare in chimie, cred, ar fi niste variante mai bune pentru tine.winking

| bula2014 a răspuns:

Poti incerca si veterinara dar ideal ar fi generala

| Gatsby a răspuns:

La medicina dentara este bine deoarece castigi mai multi bani si e o meserie mai relaxanta, iar la medicina generala cunosti cate putin din fiecare domeniu si poti fi medic de familie. ambele sunt relaxante si banoase. depinde ce iti place tie

| meoww a răspuns:

Poti sa te faci mult mai multe la medicina generala, nu numai medic de familie. Daca esti acum la facultatea de chimie insamna ca chiar te pricepi si poate chiar iti place chimia, nu multi studenti la medicina pot spune asta.
Pana la urma e numai decizia ta, te vezi facand asta sau aia. Medicina generala ti-ar permite sa ajuti un numar mai mare de oameni cu diferite probleme, decat cea dentara. In timp cea dentara ar fi mai scurta si poate cu mai multi bani.
Eu una ma-si duce la medicina generala, mi se pare mai frumos si mai interesant, faci tot felul de lucruri noi zilnic ca sa ajuti oamenii si inveti mereu cate ceva nou, la dentara imi pare prea plictisitor. Bafta!

| CrissCristina357 a răspuns:

Daca ar fi dupa mine, m-as duce la cea generala!