| alexandru90 a întrebat:

As dori sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi. Am avut o prietena timp de 2 ani. Ea era cu 3 ani mai mare ca mine (23 ani ea 20 eu cand ne-am despartit) era studenta la medicina generala anul 2 cand neam cunoscut iar eu cls 11 la Lic CFR Timisoara. Am trait impreuna clipe de neuitat si ne iubeam enorm. Intr-o zi sa vina sa imi spuna ca ne despartim deoarece a s-a combinat cu un var de al ei vitreg care are facultatea terminata are apartamentu lui are masina si toate astea. Acuma ma tot cauta si imi spune sa ne impacam pentru ca ea nu este fericita langa el ci doar langa mine dar cu o conditie : sa ast pana in vara daca iau bacu si intru la faculta ne impacam iar daca nu fac nici una din astea nu ne vom impaca. Eu sincer nici nu mai stiu ce simt pentru ea. Voi ce parere aveti despre situatia asta? Va rog cat mai multe pareri. Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| roxana_6765 a răspuns:

Sall...grea situatie de invins si totodata usoara, din ce spui tu fata are si putin materialism in ea sau poate chiar mai mult, nu vreau sa te supar nici gand, IN DRAGOSTE NU TREBUIE SA EXISTE CONDITII, se pare ca ea pune conditii si tu trebuie sa-i faci jocul(IA MAI GANDESTE_TE PUTIN! a gresit oricum, acu depinde de tine cat poti ierta si uita.(am sa-ti las un mesaj privat)cu stima Roxana

4 răspunsuri:
| marsy a răspuns:

Nu te iubeste cu adeavarat! Da, posibil si s-a simtit minunta alaturi de un baiat dragut si cu simtul umorului. Fa ce iti dicteaza sufletul, fa doar ceea ce doresti tu cu adevarat! Bafta!

| Pupily92 a răspuns:

A.deci te iubeste si te vrea numa` daca intri la faculta.in rest n-o sa te mai iubeasca si nu te mai vrea.nu crezi ca e cam materialista? ala are facultate terminata, masina, apartament... tu probabil nu ai nimic din toate alea. a vazut ca ala probabil nu-i da acces la nimic, gata! nu mai e fericita cu el. nu stiu. daca crezi ca merita, impaca-te cu ea, vezi ce mentalitate are, si apoi vezi tu cum ramaneti:amici sau iubiti. daca tot asa se comporta, las-o sa se duca, nu mai sta cu ea.asa o sa-ti faca tot timpul de acum inainte.
bafta!

| antonella_5557 a răspuns:

1. daca te iubea nu te parasea
2.cine iubeste nu pune conditii

ar trebui intai sa te gandesti bine ce sentimente ai fata de ea ca daca nu mai tii la ea nu are rost sa te impaci cu ea. Mie sincer mi se pare stupida conditia ce ti-a pus-o daca te iubeste cu adevarat nu iti punea nici un fel de conditie. Daca te a lasat pentru unu cu masina si apartament fara suparare eu cred ca e foarte oportunista

| Lile@... a răspuns:

Daca te iubea cu adevarat nu te parasea, iar daca si-a dat seama ca a gresit si doreste sa va reimpacati cred ca ar fi bine sa ii dai inca o sansa, poate s-a schimbat apoi vei vedea cum se va comporta.