| virginiawolf a întrebat:

Se da admitere la drept la cluj? Din ce? Exista vreo carte din care sa ma pregatesc? E adevarat ca facultatea de drept de la Iasi e mai slaba? ajutor! pagina facultatii ubb nu-i tocmai utila...

1 răspuns:
| BiuL a răspuns:

Din cate stiu eu de anul asta se da proba de rationament logic.
asta e siteul facultatii : http://law.ubbcluj.ro/ nu ai din ce carte sa te pregatesti si nu e greu examenul asta, am dat si eu examenul asta simulare pentru inm, iti testeaza gandirea logica nu cunostintele dintr-o anumita materie.
aia de la Iasi au note mai mari decat noi la cluj, nu stiu daca e mai usor la ei sau invata mai bine.