| Alexandru194 a întrebat:

Se mai merita sa faci cursurile de ospatar? ca dupa sa te angajezi?
In orice caz, e ok sa lucrezi ca ospatar?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Se merita pentru ca daca reusesti sa te angajezi, cel putin ai mancarea asigurata si ceva bani de buzunar.

| Alexandru194 explică (pentru neutrino):

Eu deocamdata fac practica la un restaurant, nu se da spaga deloc. fata de alti colegi care primesc cate 15-20 de lei (ei lucrand la alt restaurant)
Si stii cumva in medie asa cati bani face un ospatar?

| SashaSiAtat a răspuns:

Eu zic sa faci cursurile de ospatar sa incerci sa inveti engleza si inca o limba si apoi sa mergi sa lucrezi in strainatate.
Eu stiu multi care au facut asta si au reusit sa ajunga in Dubai. Ei castiga foarte bine.

| Alexandru194 explică (pentru SashaSiAtat):

Engleza o stapanesc big grin. in rest nu stiu alta limba straina. Spui sa merg in strainatate, dar la noi nu se castiga suficient? am 20 de ani abia big grin nu prea as vrea sa plec din tara