| anonim_4396 a întrebat:

Mai merita sa te faci politist în ziua de azi sau Jandarm?

Sunt clasa a12a și voiam sa ma duc la academia de politie.
Dar zilele astea stăteam pe internet și am dat de mai mulți antreprenori care au fost polițiști înainte de a face bani și au spus ca salariul în politie este mic(3800)și ca nu se puteau întreține.

Deci, în ce direcție sa o iau?

Răspuns Câştigător
| ReddY25 a răspuns:

Fă ce-ți place, nu pentru bani

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca merita, fiind o munca cinstita, ca oricare alta, unde se castiga bani buni si apoi, nu trebuie sa fii foarte inteligent pentru acest job, doar sa executi ce-ti comanda superiorii.

| cezargabriel55 a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai si ca venit? degeaba ai un statut superior în societate dacă nu îți permiți multe..pe șantier sau în corporații câștigi mai bine...

| Violleta2022 a răspuns (pentru cezargabriel55):

Si in mentalitatea ta politistul si jandarmul au statut superior?
Poate la tara, intr-un sat amarat, dar in oras sau intr-o metropola din lume, este tratat ca un simplu angajat, care-si executa ordinele.

| anonim3248 a răspuns:

Tu vrei să te faci polițist ca să te îmbogățești?

| Sekim a răspuns:

Daca iti place aceasta meserie si vrei sa ajuti si oamenii, atunci te faci politist sau jandarm. Daca iti doresti sa fii antreprenor si sa faci bani, faci asta. Intrebarea ta e una proasta, nu putem noi sa iti spunem tie ce sa faci, faci exact ceea ce iti doresti. In oricare parte o iei o sa ai mult de munca, multi ani pierduti si chinuiti. Alegi varianta care ti se potriveste mai bine bazat pe ce viitor doresti sa ai.

| Drake21 a răspuns:

Daca iti place da, pentru tine iti ajung 40mil dupa te m ai ridici

Răspuns utilizator avertizat
| wahaha a răspuns:

Da merita