| MilkaFriend a întrebat:

Se merita sa merg la UBB sectia informatica Cluj?
Cei care sunteti acolo sau ati lucrat in domeniu ca si programatori considerati ca invatati lucruri utile acolo? Eu cel putin programez de 1 an si am cateva posibilitati de angajare full time ca si java developer si ma gandeam daca are rost sa mai fac si facultate in domeniu avand in vedere ca experienta de munca este mult mai importanta...

Cat de mult credeti ca v-a ajutat facultatea de informatica in ceea ce faceti? Daca ar fi sa alegeti din nou ati mai face-o a doua oara?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, programare se invata in mare pe cont propriu, dar directiile si ajutorul pe care il primesti in facultate nu il poti obtine pe cont propriu. Este o vorba care spune ca facultatea te invata sa inveti.

Pe mine m-a ajutat enorma... din simplu motiv ca mi a dat directiile pe care sa o apuc si nu am invatat haotic. plus diploma are si ea importanta ei oricat ar nega unii