| alina0lina a întrebat:

Singura solutie este sa ma sinucid? Serios! Peste tot trebuie sa dau bani ca totul se cumpara, chiar si apa si mancarea, sunt unele zile cand n-am ce manca ca nu am de unde lua bani de paine, traiesc numai de pe urma altora, hainele, incaltamintea, nimic n-am din magazin luat de mine, sunt de la rude sau de pe la oameni de la mamaie din sat care le da mai departe, doar un parinte are serviciu, celalalt nu isi gaseste ca n-a facut scoala ca m-a avut pe mine, eu nu mi-am terminat scoala de rusine ca m-am saturat sa rada colegii de mine ca arat rau, foarte rau, ridurile imi lipsesc. Chiar nu exista nimic de facut sa numai suport viata asta, sa scap definitiv de ea, decat moartea?

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai mari probleme de adaptabilitate, mergi la medic!
Pa, pa.

| alessia5158 a răspuns:

Ai 20 de ani si toata viata inainte --- curajul de a o infrunta iti lipseste!

Nascut fara maini si fara picioare, Nick a reusit--- discursul sau motivational este ascultat de sute si mii de oameni din America, Australia, Europa si Asia.
Asculta-l :
http://www.youtube.com/watch?v=nSQ3SHUVwMA
http://www.youtube.com/watch?v=LeO62wUY6xU

| TheAce a răspuns:

Nici vorba. Viata merita traita. Nu e mereu roz, uneori nu e nici portocalie dar asta nu schimba datele situatiei. Trebuie sa intreb...Cati ani ai si ce job ai pierdut?

| darrio2007 a răspuns:

Dar calculatorul de pe care scrii al cui este?

| thealchemist a răspuns:

Pleaca si tu undeva in strainatate si o sa faci din maturatul strazilor cit cistiga aici un profesor cu cel mai inalt nivel de educatie.

| Zenithf a răspuns (pentru thealchemist):

Sau ajunge pe mana traficantilor, m-am gandit si eu ca plecatul ar fi o solutie pentru ea, dar cum sa plece? Nu-i atat de usor pentru o fata ca ea sa faca asta, decat stii tu cum...

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

1 te poti duce la manastire
2 muncesti mai mult si iti termini studiile la seral
3 te mariti cu un bogatas

| Iwao a răspuns:

Este,un loc de munca, chiar daca este platit mai prost este totusi un inceput desii si asta se gaseste tot mai greu.

| Afa_Ceri_Cata_Log_1984 a răspuns:

Wow...numai raspunsuri inteligente unul si unul. Sunt curios daca vreo unul din voi isi asuma raspunderea pentru vorbele astea in cazul in care chiar avem un sinucigas aici. Bine ca sunteti toti mari si tari!
1) Invata in primul rand sa te apreciezi pe tine. Asta e cel mai important lucru. Nimeni nu e urat. Asa ceva nu exista. Toti avem cate ceva frumos si e important pentru fiecare sa stie unde sa gaseasca acel ceva. Cand vei invata sa te apreciezi singur / singura - o vor face si ceilalti.
2) Viata e un cadou. Frumoasa, urata - asa cum e. Nu lucreaza cascadori in locul nostru si nu se filmeaza duburi. Un gest sinucigas nu poate fi retras dupa ce a fost facut.
3) Suntem o lume de invingatori. Toti! Tu, eu, si cei care dau comentarii la caterinca. Gandeste-te ca din moment ce te afli aici, ai invins deja in batalia cea mai grea care se da la inceput - si te-ai batut cu cateva milioane de "fratiori" ca sa vii pe lumea asta. Dupa o asemenea batalie si dupa ce ai primit un asemenea premiu, cea mai mare prostie e sa renunti.

Si cu asta am spus tot. Ce ai, ce faci, felul in care te vad ceilalti - tine numai de tine si de felul in care te ambitionezi sa reusesti in viata. Invata sa te apreciezi si lumea te va aprecia!

| Stan_Alexandru_1999 a răspuns:

Du-te la tara acolo sunt fantani nu platesti apa planteaza legume si fructe
plantezi salcami iar iarna tai din ei pui pe foc la soba de vrei sa faci mancare faci la ceaun si poti face paine de casa