| Deasonyka a întrebat:

Stie cine o modalitate sigură si eficientă de a face bani pe internet?
Ceva care chiar functioneaza la plată.
Jocuri,sondaje, chestionare, fotografiere etc.

9 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Intrebarea asta a fost pusa pe TPU de multe ori sub diverse forme.
Iti sugerezi sa folosesti functia de cautare a TPU, si sa cauti intrebari similare care au primit deja raspuns.

| SilentRain a răspuns:

Am cautat și eu asa ceva și nu am găsit nimic, căutați un job real

| Ineys a răspuns:

Doar daca stii sa faci ceva dintre urmatoarele:
1. Editezi poze/videoclipuri.
2. Compui muzica... de la simple beat-uri pana la compozitii complexe.
3. Te pricepi la programare si de aici deja se deschide un subiect separat bazat pe limbajele pe care le stii.
4. Esti foarte bun in anumite jocuri online competitive si participi la anumite competitii online cu diferite premii.
5. Ai carisma foarte multa esti placut oamenilor si iti deschizi un canal de Youtube.

Si mai sunt dar nu-mi vin ideile acum...

| Deasonyka explică (pentru Ineys):

Asta cu poze si editare da! Chiar ma pricep.Ce as putea face mai exact?

| Ineys a răspuns (pentru Deasonyka):

Cauti un site pentru freelanceri si iti faci un cont. Mentionezi programele in care te pricepi sa lucrezi... dar mai intai ar trebui sa ai un portofoliu ca sa atragi lumea. Sunt multe site-uri unde intra oameni ce cauta persoane pentru a le edita poze. Daca iti gasesti clienti cel mai probabil vei fi platita per poza. Editezi o poza iei o anumita suma de bani. Dupa alte persoane vor apela la tine si tot asa. Merita sa incerci, nu cred ca ai nimic de pierdut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba nu stiu, dar daca aflii, da-mi un pm, ca sa nu ma mai trezesc ca prostu la 6 dim sa ma duc la munca, si sa ii anunt si pe ceilalti prosti care se trezesc la 6 sa mearga la munca, sa nu se mai duca, si sa stea acasa, sa faca sondaje si jocuri.
dar sa fie un venit asa stabil si fix, de cel putin 2000 ron pe luna, nu 2 dolari pe luna. mersi

| ℓαυяα a răspuns:

La sondaje îți recomand Daedalus. Am înțeles ca sunt serioși și chiar te platesc. Doar ca primesti mailuri destul de rar și trebuie sa le completezi in scurt timp deoarece nu mai sunt disponibile după. Multe trebuie completate de la calculator. Poți sa scoti banii când faci 10 euro sau îi transformi in voucher la eMAG. Nu te aștepta sa strângi repede banii, eu am contul din Septembrie și am in jur de 8 euro.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Aştept și eu comentarii.

| PeeWee96 a răspuns:

Fratele meu a scos de aici, de cateva zile am inceput si eu! Bafta
https://ecmero.com/? ref=163482