| JulietteJokes a întrebat:

Sunt clasa a 12-a, iar mai departe imi doresc sa merg la UBB in Cluj la facultatea de litere mai exact romana-engleza. Ideea sta in felul urmator ..eu stiu ca se da un examen grila de 90 de minute din gramatica, dupa care fiecare candidat va avea 30 de minute in care sa redacteze un eseu in limba engleza..este primul an in care se da admitere din gramatica ...recunosc sunt speriata, dar as vrea sa stiu in ce consta acest eseu la engleza, si daca mai are cineva de gand sa mearga acolo si are mai multe informatii decat mine happy.

1 răspuns:
| JackTD a răspuns:

Cred ca nu va fi un eseu foarte greu, va fi ceva sa descrii un lucru sau sa iti dai opinia asupra unui citat... Altceva nu cred sa fie