| mihnea2001 a întrebat:

Sunt clasa a X a, si as vrea sa fac dupa liceu Scoala Superioara de Aviatie Civila, ca si pilot.As vrea sa stiu daca se mai merita, adica sunt foarte pasionat de lucrul asta si e visul meu de mult, insa as vrea sa stiu daca dupa terminare voi putea gasi un loc de munca, adica sa nu stau degeaba acasa.

2 răspunsuri:
| Stefan89 a răspuns:

Cum sa nu se merite? Dar banuiesc ca stii ca nu poti pilota avioane comerciale cu acel brevet, nu? Ca sa pilotezi avioane de pasageri iti trebuie alt brevet si alt antrenament pe care nu le poti obtine fara brevetul obtinut la scoala pe care vrei tu sa o urmezi. Daca te duci pana la capat, se merita! Chiar se merita!
http://blogrozav.blogspot.com/

| mihnea2001 explică:

Dupa ce termini scoala poti sa te angajezi ca si copilot.Insa eu ziceam ca in ultimul timp am auzit ca se gasesc foarte greu locuri de copiloti, si dupa ce termini scoala esti obligat sa lucrezi 5 ani in Romania