| ImNotAPerson a întrebat:

Sunt la Facultatea de Alimentație și Turism la Brașov și urmez programul de studii în Ingineria Produselor Alimentare.
Ce job-uri sunt în domeniul acesta?
Care sunt salariile?
Pot să avansez ușor?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca vei inventa carnea de vaca artificiala, atunci vei avea venit foarte mare.
In rest, vei depinde de cunostintele si experienta cumulate, de noroc si de abilitatea ta de a-ti negocia salarul si conditiile de munca.

| sierra1 a răspuns:

Fiind in domeniu deja, ne-ai putea lumina tu.
Aia cu avansatul ușor depinde de "ț" factori specifici

| Frank51 a răspuns:

Pai daca esti inginer al produselor alimentare poti fi angajata atat in fabrici cat si in magazine. Salariul este mic ca pentru orice debutant dar creste cu timpul. Daca te pricepi chiar bine si iti place ceea ce faci o sa avansezi sigur. Pentru ingineri debutanti salariul este intre 2400-3000lei brut, fata de minimul pe economie 1900.