| livbmt a întrebat:

Sunt la liceu pedagogic iar cand voi termiuna acest liceu ma voi alege cu o diploma de invatator/educator si doresc sa imi raspundeti la intrebarile:1sa aleg o alta facultate sau sa termin pe acesta varianta spre a devenii profesor? 2este o meserie cu succes? 3ce alta facultate sa fac daca imi recomandati sa nu fa in continuare facultatea de pedagogie?

Răspuns Câştigător
| MALINA_3816 a răspuns:

Eu as spune sa nu mergi pe aceasta varianta...invatamantul nu prea mai are foarte multa valoare si stii foarte bine ce situatie au profesorii/invatatorii/educatorii. Ti-as recomansa sa alegii daca iti place filologia ceva gen litere, jurnalism iar daca te bazezi pe matematica contabilitate. Orcum mai putin conteaza parerea noastra. Totul este sa iti placa tie, asa ca ALEGE CEEA CE ITI PLACE. Succes in ceea ce iti propui! :-p

3 răspunsuri:
| wimpyannya a răspuns:

Asta vroiam si eu sa fac sa merg in pedagogik dar am zis nu. ei bine, poti sa faci cursul ala de un an ca sa iti iei diploma de invatator ca sa poti avea la dosar si sfatul meu e sa faci in paralel si o alt afacultate. Le poti pastra pe amandoua. Parera mea este sa te duci la drept...

| 9gygy a răspuns:

De acord cu Malina. Daca vei avea un serviciu care nu iti place, iti va fi groaza sa te si scoli dimineata din pat... Deci, mergi pe ceea ce iti place dar sa iti aduca totusi si bani.

| doareu914 a răspuns:

Eu as zice sa ramai pe aceast drum, ti l-ai ales si consider ca trebuie sa mai existe profesori care sa ajute elevii sa mearga mai departe asa cum si tu esti si ai fost ajutata.Acum faci ce vrei, decizia iti apartine.